inner-top2

سـاختـمان های اداری

 • کنترل یکپارچه سیستمهای روشنایی
 • کنترل نورپردازی رنگی ( RGB )
 • کنترل اتوماتیک روشنایی مشاعات
 • کنترل یکپارچه سیستمهای سرمایشی
 • کنترل اتوماتیک روشنایی و فن سرویسها
 • کنترل پرده های برقی

 

 

1-کنترل یکپارچه سیستمهای روشنایی:

در این سیستم کلیه چراغ های روشنایی داخل واحد، تهویه و دیگر دستگاه های الکترونیکی، به صورت بی سیم توسط ریموت نصب شده بر روی دیوار (LCD لمسی و یا صفحه کلید دیجیتال) و همچنین توسط ریموت های رادیویی (بدون نیاز به نشانه گیری) کنترل می شوند. با استفاده از این سیستم می توان توسط پنل مرکزی، پنل های محلی و یا ریموت کنترلها، شدت نورهریک از لامپ ها را کنترل کرده و دستگاه ها را روشن و خاموش کرد.

جهت سهولت استفاده، بر روی ریموتها و پنلهای کنترلی دستگاه، هر کلید به یکی از کانال های روشنایی اختصاص یافته است که با یکبار فشردن هر کلید، کانال مربوطه خاموش شده، با فشردن مجدد روشن می شود و با فشرده نگاهداشتن همان کلید، شدت نوردهی کانال مربوطه تغییر می کند. این تغییر شدت نوردهی به صورت خطی (غیر پله ای) می باشد و می توان با دقت و ظرافت بسیار نورها را در حالت مورد علاقه قرارداد. همچنین می توان با فشردن یک کلید تمامی کانال ها را در حالت خاموش و یا روشن قرارداده همچنین شدت نوردهی کلیه کانال ها را همزمان و به یک نسبت کم یا زیاد نمود.

دستگاهها دارای حافظه های متنوع برای ذخیره حالات مختلف نورپردازی می باشند. بدین صورت که پس از تنظیم نور کلیه لامپ ها درحالت دلخواه، با فشردن یک کلید و مشخص کردن شماره حافظه، کلیه تنظیمات در حافظه ذخیره شود. با فراخوانی هریک از حافظه ها توسط شماره حافظه، تنظیمات انجام شده کاملا همزمان و به صورت تدریجی به کلیه لامپ ها اعمال می شود.

تدریجی بودن اعمال حافظه ها سبب می شود که درهنگام روشن و خاموش کردن لامپ ها وهمچنین فراخوانی حافظه های مختلف هیچگونه تغییر ناگهانی در نوردهی پدید نیاید وعلاوه بر زیبایی وصف ناپذیر، آرامش خاصی را در محیط ایجاد نماید.

از طریق ریموت اصلی نصب شده بر روی دیوار می توان حافظه ها و سایر تغییرات دلخواه را به صورت اتوماتیک و با مشخص نمودن ساعت مورد نظر اعمال کرد. به طور مثال با روشن شدن هوا سیستم از حافظه حالت خواب به حالت تمام خاموش تغییر وضعیت می دهد.

این سیستم به صورت کاملا بی سیم طراحی شده است، بدین صورت که سیستم های کنترل کننده هر کانال در کنار هر مصرف کننده و یا در داخل کلید و پریزهای مربوطه نصب می شوند و توسط شبکه بی سیم با یکدیگر و با ریموت ها ارتباط برقرار می کنند.

بدین صورت ضمن نصب و اجرای بسیار آسان و بدون سیم کشی، در صورت ایجاد مشکل در هریک از دستگاهها، تنها کانال روشنایی مربوط به همان دستگاه عمل نخواهد کرد و هیچ اختلالی درعملکرد بقیه اجزای سیستم رخ نخواهد داد و همچنین تعویض دستگاه معیوب تنها با خارج کردن یک سوکت قابل انجام است و نیازی به تعویض توسط تکنسین نصب و اتلاف زمان نخواهد داشت

همچنین نصب این سیستم ، استفاده از کلیدهای روشنایی سنتی را منتفی نمی کند و همزمان می توان از کلید و پریزهای قبلی جهت روشن و خاموش نمودن لامپ ها استفاده نمود .

مشخصات و امتیازات انحصاری سیستمهای NP :

 • عدم وجود دستگاه مرکزی : در این سیستم کلیه تجهیزات به صورت مستقل عمل نموده و تک تک آنها دارای سیستم شبکه مستقل میباشند. بدین ترتیب ضمن عدم محدودیت در تعداد دستگاههای کنترل کننده و ریموتها، بروز اشکال در هریک از دستگاهها منجر به از کار افتادن کل سیستم نخواهد شد.
 • در این سیستم هیچگونه محدودیتی در انتخاب تعداد کانال نبوده و میتوان در هر زمان دلخواه تنها با افزودن کنترلرمورد نیاز و بدون تغییر در پیکر بندی سیستم، تعداد کانالها را افزایش داد.
 • عدم محدودیت در انتخاب نوع دستگاههای کنترل کننده برای هر کانال : تمامی کانالهای استفاده شده در این سیستم از رِنج کامل   دستورات کنترلی پشتیبانی میکنند و قادر به پاسخگویی همزمان به کانالهای پرحجم مانند دیمر و RGB میباشند.
 • سرعت بالای انتقال دستورات : در این سیستم فاصله زمانی از لحظه فشردن کلید ریموت و یا هریک از پنل های کنترلی تا تغییروضعیت دورترین کنترلر در پر ترافیک ترین حالت شبکه کمتر از 2 دهم ثانیه میباشد.
 • اعمال تدریجی فراخوانی حافظه های ذخیره شده در کانالهای خطی ( دیمر، RGB، کنترل موتور) و عدم بروز تغییر نور ناگهانی.
 • برد موثر بالای ریموت کنترل ها : تا 4 طبقه در مدلهای خانگی و 30 طبقه در مدلهای تقویت شده .
 • قابلیت تغییر و بروزرسانی دستگاهها و پروتکل های ارتباطی به منظور ارتقا و یا سازگاری با تجهیزات جدیدتر به صورت نرم افزاری
 • قابلیت استفاده همزمان از کلیدهای روشنایی سنتی .

2 - کنترل رنگ بندی (نورپردازی RGB)

اعمال روش های متفاوت نورپردازی در منزل سبب میشود دکوراسیون هر قسمت بعد، بافت و جذابیت دو چندان بیابد. با نورپردازی میتوان یک اتاق کوچک را بزرگتر و یک اتاق بزرگ را دنج، صمیمی و آرامش بخش جلوه داد.

هنگامی که قصد نورپردازی خانه خود را دارید بی شک میخواهید این نورپردازی به گونه ای باشد که در مواقع لزوم با تامین یک روشنایی کلی، همه فضای اتاق روشن و در سایر مواقع با اعمال نورپردازی های مستقل و متمرکز، آرامش فضا را تامین کند.

نورپردازی کلی (محصور) را میتوان با کمک وسایل نورپردازی سقفی مانند لوستر و یا دیوارکوب هایی که نور را به پایین منتشر میکنند تامین کرد یا با استفاده از لامپ های نواری در قسمت های بسیار نزدیک به سقف، دورتا دور کف اتاق، کنج ها، گوشه ها، دور آیینه و اطراف تختخواب و مبلمان و.... یک نورپردازی کلی خوب را بدون اینکه فضایی اشغال شود برای منزل خود تدارک دید که با استفاده از ریموت کنترل های دیواری LCD به جای کلید های برقی و سنتی، با لمس صفحه کلید دیجیتال به آسانی میتوان میزان و شدت نور را متناسب با شرایط مختلف (استراحت، مطالعه، صرف شام، مهمانی یا تماشای فیلم و ....) تنظیم کرد.

مشخصات کلی:

 • کنترل نورهای رنگی به صورت تک رنگ (قرمز، سبز، آبی) یا به صورت ترکیبی
 • کم و زیاد کردن شدت هر سه نور(قرمز، سبز، آبی) به طور همزمان و تک تک
 • ذخیره رنگ نور مورد نظرو حالت دلخواه در حافظه دستگاه

 

3- کنترل اتوماتیک روشنایی مشاعات:

در هر ساختمان مقدار قابل توجهی انرژی برای روشن نمودن تمام وقت، فضاهايي به كار مي رود كه صرفا گاهي اوقات اشخاص در آن فضا حضور دارند و يا از آن عبور ميكنند. که این اماکن شامل راه پله، راهرو، انباری، پارکیگ و... میباشد.

با استفاده از سیستم هوشمندسازی ساختمان، میتوان روشنایی قسمت های عمومی ساختمان را به صورت خودکار مدیریت کرد که در صورت حضور کاربر به صورت اتوماتیک سیستم روشنایی فعال و یا در صورت عدم حضور کاربر خاموش شود.

 

معرفی سیستم کنترل روشنایی مشاعات NP  :

در این سیستم، روشنایی لابی، طبقات و کلیه قسمت های عمومی به صورت کاملا اتوماتیک کنترل میشوند. بدین صورت که در طول روز (در صورت وجود نور کافی) سیستم، غیر فعال بوده و با تاریک شدن هوا (به صورت تنظیم ساعتی و یا استفاده از حسگر اتوماتیک) کلیه قسمت ها به حالت کم نور (با مصرف برق بسیار ناچیز) روشن میشوند، میزان این نور میتواند به صورت مرکزی کنترل شده و یا در هر قسمت به صورت مجزا تنظیم شود. به محض ورود شخص به هر قسمت، روشنایی تدریجا زیاد شده و به حداکثر میرسد و با قطع تردد، به آرامی به حداقل نور تنظیم شده باز می گردد. سرعت پرنور و کم نور شدن هر یک از مناطق براساس حجم تردد و یا شرایط محیطی توسط دستگاه قابل تنظیم میباشد. به علاوه میتوان سیستم هر قسمت را به صورت مجزا در حالت غیر فعال (استفاده از کلید روشنایی دستی)، همیشه خاموش یا همیشه روشن قرار گیرد.

بدین ترتیب در صورت عدم تردد در طبقات، نورپردازی مناسب در تمامی فضاها اعمال میشود و به محض ورود شخص، حضور او از لحاظ امنیتی نیز اعلام میشود.

این سیستم مجهز به تکنولوژی انحصاری "AntiSpark" ان پی میباشد که با کنترل شدت جریاندهی مدار، عمر لامپ ها را تا 5 برابرافزایش میدهد و مانع از سوختن لامپ ها در اثر نوسانات برق میشود.

"در سیستم های کنترل روشنایی اتوماتیک (به صورت قطع و وصل) عمر لامپ ها به جهت تنش الکتریکی و همچنین قطع و وصل شدن مداوم، به کمتر از نصف حالت استفاده معمولی کاهش میابد"

کنترل شدت نور این سیستم تمام دیجیتال و هوشمند میباشد که بر اساس آخرین استانداردهای بین المللی مدیریت انرژی طراحی شده است. در این سیستم از تکنیک های پیشرفته جهت نیمه روشن بودن لامپ ها استفاده شده است که موجب کاهش تنازلی مصرف برق در حالت نیمه روشن میشود. به عنوان مثال یک لامپ 100 وات در حالت نوردهی %20، تنها 5 وات برق مصرف میکند.

(لازم به ذکر است که دیمرهای معمولی، انرژی استفاده نشده توسط لامپ را به صورت حرارت تلف میکنند.)

 

سیستم موج نور (نور متحرک) :

با استفاده از این سیستم نورها به صورت نقطه ای و محیطی بر اساس حرکت شخص کنترل میشود به این صورت که با عبور از راهرو و راه پله، فقط قسمت هایی که شخص در مقابل آن قرار میگیرد پرنور شده و قسمت های دیگر به آرامی درحالت کم نورتر قرار میگیرد.

مشخصات کلی:

 • اسکن محیط با رادار سینوسی دیجیتال و پوشش کامل محوطه
 • کنترل روشنایی اتوماتیک هر طبقه با ورود شخص
 • قابلیت کنترل شدت نوردهی لامپ ها به طور مجزا
 • روشن و خاموش کردن تدریجی چراغ ها از کم نور به پرنور و بالعکس با قابلیت تنظیم سرعت
 • تنظیم نور حداقل برای خاموش نشدن کامل چراغ ها در شب
 • تنظیم زمانی اعمال نور حداقل، در ساعات خاص، به صورت همزمان برای کل ساختمان
 • تنظیم زمانی عملکرد کل سیستم به صورت مرکزی در ساعات خاص شبانه روزی
 • کاهش قابل توجه مصرف برق در زمان نیمه روشن بودن لامپ
 • مجهز به تکنولوژی انحصاری آنتی اسپارکNP جهت جلوگیری از سوختن لامپ ها

4- کنترل یکپارچه سیستمهای گرمایشی و سرمایشی:

 

هوشمند سازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی میتواند علاوه بر کاهش هزینه های مصرفی، باعث افزایش کارایی و طول عمر تجهیزات شود.

به این وسیله کنترل این سیستمها به صورت یکپارچه و یا مستقل، از طریق پنل های کنترل مرکزی، محلی و ریموت کنترلها به صورت اتوماتیک و یا دستی انجام میپذیرد.

این سیستم قابلیت کنترل اکثر پکیج های ساختمانی موجود را داشته و اجرای آن نیازی به تغییر سیم کشی در ساختمان ندارد و در ساختمانهای قدیمی نیز به راحتی قابل نصب و اجرا می باشد.

مشخصات کلی:

 • تنظیم دمای مورد نظر و ثبت در حافظه داخلی دستگاه
 • تنظیم شدت باد و ثبت در حافظه داخلی دستگاه
 • قابلیت اجرا بر روی اکثر سیستم های سرمایشی و گرمایشی
 • قابلیت تغییر حالت کنترلی از اتوماتیک به دستی
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • افزایش عمر مفید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی
 • قابلیت ارتقاء و تغییر

 

5- کنترل اتوماتیک روشنایی و فن سرویسهای بهداشتی :

از جمله فضاهایی که مصرف بی رویه برق در آن دیده می شود سرویسهای بهداشتی و حمام می باشند. روشن ماندن چراغ ها بر اثر سهل انگاری موردی است که مکررا اتفاق می افتد که گاهی ساعات و یا به دلیل مسافرت روزها به طول می انجامد. همچنین ممکن است فن سرویس بهداشتی بر اثر فراموشی پس از خروج کاربر ساعت ها تا مراجعه بعدی روشن بماند. این در حالیست که برای تهویه کامل، با توجه به نوع فن و فضای سرویس به طور معمول 5 تا 10 دقیقه به روشن بودن فن نیاز است.

به جهت جلوگیری از اتلاف انرژی در موارد ذکر شده و همچنین بالا بردن کیفیت رفاهی ساختمان استفاده از بسته هوشمند کنترلی، ویژه سرویس بهداشتی یک ضرورت به نظر می رسد.

مشخصات کلی:

 • روشن شدن اتوماتیک چراغ اصلی به صورت تدریجی همزمان با ورود شخص
 • روشن شدن فن تهویه (قابل تنظیم)
 • خاموش شدن هوشمند چراغ ها پس از خروج شخص
 • خاموش شدن هوشمند فن تهویه پس از هفت دقیقه
 • امکان کنترل دستی فن
 • قابلیت تنظیم شدت روشنایی جهت کنترل هوشمند چراغها متناسب با نور محیط
 • صرفه جویی در مصرف برق
 • افزایش طول عمر لامپ و سیستم تهویه

 

6 - سیستم کنترل پرده برقی :

 

در طول شبانه روز با توجه به تغییر زاویه تابش خورشید، به طور مداوم مجبور به تغییر وضیت پرده‌ها می‌باشیم، با استفاده از سیستم کنترل پرده برقی می‌تواند به صورت اتوماتیک وضعیت پرده ها را به حالت دلخواه شما تغییر دهد.

مشخصات کلی:

 • کنترل پرده ها توسط ریموت کنترل
 • کنترل تکی و گروهی پرده ها توسط کلیدهای دیواری مخصوص (پنل های مرکزی و محلی)
 • باز و بسته شدن پرده ها بر اساسس طلوع و غروب خورشید و یا بر اساس ساعت مشخص شده

بازدید 5102 دفعه

تجهیزات کنترل روشنایی و تاسیسات